• res2
 • res3
res22 res33
Script Slideshow by WOWSlider.com v4.2

Ygs-Lys Tercih Programı

Ygs - Lys Tercih Programı Demo İndirmek İçin Tıklayınız.

 Neden bir Simya Tercih programına ihtiyacınız var?

Öğrenciler tercih yapma konusunda kendilerine güvenmediklerinden ve işin inceliklerini bilmediklerinden dolayı bir tercih uzmanına ihtiyaç duymaktadırlar. Onlara yardımcı olacak ve yol gösterecek tercih uzmanlarının da o yılki değişiklikleri takip edebilecekleri ve bu veriler ışığında öğrenciler yardımcı olacakları bir tercih programına ihtiyaçları vardır. Şuan ÖYSM kılavuzunda 210 üniversite, 736 eğitim programı ve toplam 23245 bölüm bulunmaktadır. Öğrenciye ait 18 puan türünden başarı sırası ile program olmadan tercih yapılması pek mümkün değildir.

Bir tercih programında en önemli hususlar arasında; verilerin güvenilir olması, hızlı bir şekilde tercih yapabilme özelliği, Öğrencilerin akla hayale gelmez isteklerini programdan karşılayabilme, gerek duyulduğunda program ve teknik destek alabilme sayılabilir.

Verilerin güvenilir ve güncel olması hayati derecede önem arz etmektedir. Programın hatalı bir bilgi vermesi, öğrenci gözünde tercih uzmanı ve kurumun itibarını oldukça kötü etkiler.  Hiçbir sorumluluğu olmayan, tercih internet siteleri ve kimi programlar durumun önemini kavrayabilmiş değillerdir. Öğrencinin geleceğini etkileyen üniversite tercihleri güvenilir ve tecrübeli bir program ile yapılmalıdır.

Hızlı bir şekilde tercih yapabilmekte çok önemlidir. Onlarca öğrenci ve veli masanızın karşısında kuyruklar oluşturmuşken, bir öğrenci ile saatlerce harcayamazsınız. 10-15 dakika içerisinde öğrencinin tercihlerini yapıp vermeniz gerekmektedir. Kimi zaman bazı öğrencilerin çok çeşitli istekleri olabilir. Bu gibi isteklerinin tamamını herhangi başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan program içerisinden halledilmesi gerekir. Bunun içinde bu amaçlara yönelik tasarlanmış bir programa ihtiyacınız vardır.

Hatalı ve yanlış tercihleri önleyebilme özelliği olmalı. Gerek öğrencinin verdiği hatalı bilgilerden, gerekse yoğunluktan, öğrenciye uygun olmayan bölümler listelenebilir. Programın öğrenci verilerini ÖSYM sitesinden çekerek, öğrenciye ait puanların, başarı sıralarının, okul tür ve alanlarının otomatik alarak bu veriler ışığında listeler hazırlaması, öğrenci istemiş olsa bile programın o öğrencinin o bölüme kayıt yaptıramayacağını bildirmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bölümlerde çok önemli özel koşulların bulunup bulunmadığını da bildirmelidir.

Kılavuz dışı bilgiler, öğrenci tercihleri yapılırken bazen kılavuz dışı bilgilere de ihtiyaç duyulmaktadır. Bir üniversite hakkında bilgiye ihtiyaç duyulabilir. Bir bölümün ne iş yaptığını öğrenci sorabilir. Bir bölüme geçen yıl kaç netlerle girildiği veya ön lisans programlarının dikey geçişinin olup olamadığı bilgisine ihtiyaç duyulabilir. Bu ve buna benzer kılavuz dışı bilgileri de Simya Tercih programında bulabilirsiniz. Bir bölümün son on yıllık bilgilerine ulaşabilir, bölüm gelişimini görebilirsiniz.

Gerek duyulduğunda zamanında destek alabilmekte hayati derecede önemlidir. Şirketimiz destek konusuna ayrıca önem vermektedir. Şirket telefonlarımızda robot santral bulunmamaktadır. Şuan bekleyen bilmem kaçıncı kişisiniz veya 3’ü, 5’i, 7’yi tuşla gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşmazsınız. Telefonlarınıza mutlaka canlı bir kişi cevap verir ve ihtiyacınız olan desteğe anında ulaşırsınız.

Simya Tercih Programının Özellikleri:

 1. Sadece profesyonel kullanıcılara yönelik,
 2. Veriler güncel ve güvenilir. Tereddüde düştüğünüz bölümü ÖSYM kılavuzu ile anında karşılaştırabilme,
 3. Çok hızlı ve hatasız bir şekilde tercih yapabilme,
 4. Devlet, Vakıf, Kıbrıs ve Yurt dışı üniversitelerini ayırt edebilme,
 5. Tüm tercih işlemleri tek bir ekrandan yapabilme,
 6. ÖSYM Sonuç sayfasından puan ve başarı sıralarını otomatik alabilme,
 7. Öğrencinin tüm isteklerine uygun tercih yapabilme,
 8. Lisans ve ön lisans programlarının tamamı,
 9. Programda son 10 yıla ait bilgiler bulundurma,
 10. Lise tür ve alanına göre akıllı tarama yapabilme,
 11. Hatalı tercihleri gösterebilme
 12. Ön lisans programları da dâhil olmak üzere tüm bölümleri en zordan en kolaya sıralayabilme,
 13. Dikey geçişi olan ön lisans programlarını görebilme,
 14. Bir bölüme geçen yıl giren son öğrencinin netlerine gösterebilme,
 15. Yapılan tercihi kaydedebilme,
 16. Yazıcı çıktılarında kurum logosunu koyabilme,
 17. Matbu kâğıda veya boş kâğıda çıktı alabilme,
 18. Tercih listesini e-posta ile gönderebilme,
 19. Vakıf üniversitelerinin ücretlerini görebilme,
 20. Üniversite tanıtımları,
 21. Bölüm tanıtımları,
 22. Bölümlerin gelişim grafikleri,
 23. İstatistikî veriler,
 24. Anında yerinde destek+İnternetten destek + Telefon desteği,
 25. Görsel Yardım,
 26. Yazılı Yardım,
 27. Herkes den önce tercihlere başlayabilme,
 28. Referanslarımız,
 29. Tercihlerde 18 yıllık tecrübe ve güven.